Archyvai
Ekspozicijų audiogidas
Informacinis rėmėjas
Draugai

Nuo Anykščių iki kosmoso

2016-10-27-anyksciu-akademija

Spalio 27 d. naujus, jau trečius mokslo metus pradėjo Pasaulio anykštėnų bendrijos padalinys Anykščių akademija. Šiais metais giliau pažinti gimtąjį kraštą panoro net 31 gimnazistas.

Sveikindamas su naujų mokslo metų pradžia, projekto sumanytojas ir vadovas rašytojas Rimantas Vanagas skatino jaunimą gilintis į savo krašto istoriją, pasinaudoti unikalia galimybę susipažinti su anykštėniškomis istorijomis, kurių nerasime nė viename mokykliniame vadovėlyje. Paskaitas akademijoje skaito tik iš Anykščių kilę mokslininkai, kiti Anykštiją savo darbais garsinantys žmonės. 

 

 

 

 

Simboliška, kad pirmąją paskaitą skaitė anykštėnas profesorius Algirdas Antanas Avižienis, dabar viešintis Lietuvoje. Profesorius pasakojo apie savo vaikystę, prabėgusią visai šalia, kitapus gatvės (Anykščių akademijos paskaitos vyksta koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre), apie užklupusį antrą Pasaulinį karą, atsitraukimo iš Lietuvos momentus ir ilgą kelią iki Amerikos. Čia profesorius siekė išsilavinimo, tapo mokslų daktaru ir pradėjo savo veiklą NASA agentūroje, kosminių tyrimų centre. Žinoma, kad paskaita susilaukė didžiulio susidomėjimo, gausybės klausimų iš auditorijos, ne kasdieną sutinki žmogų, stovėjusį kosminių erdvių kompiuterinių tyrimų ištakose: profesorius A. Avižienis sukūrė ir užpatentavo save pasitaisančius kompiuterius, kurie iš palydovų teikia informaciją į Žemę. Savo paskaitą lektorius pagyvino dokumentiniu filmu, kuriame rodoma kosminio palydovo kelionė link kitų planetų.

Profesorius skatino jaunuomenę domėtis fantastine literatūra, pasak jo, jei ne Žiulio Verno fantastiniai romanai, tai būtų tapęs  gydytoju, galbūt inžinierium…

Labai malonu, kad būsimus akademikus pasveikino Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, palinkėjo sėkmingų mokslo metų.

 

Judita Skačkauskienė

Pasaulio anykštėnų bendrijos sekretorė


Grįžti

Komentuoti