Archyvai
Ekspozicijų audiogidas
Informacinis rėmėjas
Draugai

Vytenio Lingio paroda pristatymas ir Liudo Mockūno bei Kajos Draksler (Slovėnija) džiazas

img_2049Nuo rugsėjo 30 d. Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11) veikia dailininko Vytenio Lingio paroda „Šešėlio šviesa“. 

Susitikimas su parodos autoriumi vyko spalio 26 d. Džiazo improvizacijas atliko Liudas Mockūnas (saksofonas) ir pianistė Kaja Draksler (Slovėnija). Visi kūriniai, kurie skambėjo koncerte buvo suimprovizuoti vietoje, inspiruoti koncerto erdvės, publikos ir atmosferos. Renginio akimirkos

“Man atrodo, kad per kūrybą aš geriau suvokiu pasaulį”, – sako vilnietis dailininkas Vytenis Lingys, labiausiai kūryboje ir apskritai gyvenime vertinantis vidinę laisvę. 

Žvelgiant iš šalies atrodo, kad Vytenis Lingys gyvena ramų ir neskubrų laisvo menininko gyvenimą, bet iš tiesų dailininkas dirba kasdien, daug ir intensyviai.

Menotyrininkas ir filosofas prof. Antanas Andrijauskas, menininko kūrybos katalogo sudarytojas, V.Lingį vadina vienu intelektualiausių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų, kurio darbai išsiskiria originaliu, metaforišku mąstymu, jautriomis meno formomis, autoriui būdingomis spalvomis. Pasak menotyrininko, remdamasis pasaulio, įvairių kultūrų pažinimo patirtimi, dailininkas nuolat ieško ko nors naujo – naujų reikšmių, meno formų, dailės metodų.

Visą straipsnį skaitykite čia.

img_2238 img_2241 img_2242 img_2243

 

Liudas Mockūnas

Specialaus pristatymo pūtikui Liudui Mockūnui ne(be)reikia. Šio, ypač lakią fantaziją turinčio, muziko biografijoje daugybė projektų ir būtent jų skirtingumas neleidžia kategorizuoti muzikanto.

Visiškai neseniai Lietuvos leidybinė kompanija „NoBusiness Records“ išleido Mockūno NuClear CD Drop It. Šis trio, kuriame, be L. Mockūno, groja Dmitrijus Golovanovas ir Marijus Aleksa, pasak saskofonininko, pavadintas bandant apibrėžti tai, kas yra grojama: nuo kažko labai stipraus, koncentruoto iki nenusakomos abstrakcijos.

Šia ir sausio viduryje vyksiančio Mockūno NuClear turo po Lietuvą (Kaunas, Vilnius, Kėdainiai ir Birštonas) progomis – pokalbis su Liudu Mockūnu apie daugialypiškumą, klausytojus, įrašus ir tylą.

Visą straipsnį skaitykite čia.

liudas-mockunas-foto-a-aleksandraviciaus


Grįžti

Komentavimas išjungtas.