Archyvai
Ekspozicijų audiogidas
Informacinis rėmėjas
Draugai

Turizmo nakties renginiai

img_1922

Turizmo naktį, nuo 20 val. iki 24 val. Angelų muziejuje vyko virtualūs susitikimai su menininkais. 

Nuo 21 val. Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre savo programą pristatė trijulė Sheep Got Waxed – Simonas Šipavičius (saksofonas), Adas Gecevičius (mušamieji), Paulius Vaškas (gitara). Šviesų dailininkas Arvydas Buinauskas.

Renginio nuoroda

Sheep Got Waxed – šviesmečius nutolusi nuo to, ką įprasta vadinti popmuzika. Tai, akivaizdu, šiai grupei išeina į naudą. Šio spontaniško muzikinio organizmo kūryba jau įamžinta dviejuose albumuose, grupės pasirodymai vyko ne viename dideliame festivalyje, komplimentų jai negaili žinomi užsienio kritikai.. 

 

Nuotraukos Anykščių menų centro

img_1914 img_1919img_1939 img_1940img_1923

2013-aisiais festivalyje Vilniuje išgirdęs grupės pasirodymą, ją išgyrė žymiausias Rusijos muzikos kritikas Artemijus Troickis: „Man tai primena aštuntojo dešimtečio pabaigos džiazo avangardą, kurį labai mėgstu“. Šįmet ji jau suintrigavo vieno madingiausių pasaulyje festivalių Iceland Airwaves rengėją Grimurą Atlasoną: „Įsivaizduoju šią grupę mūsų renginyje“.

Nieko nuostabaus, nes energinga, kartais šiurkšti ir net chaotiška šios grupės kūryba tikrai ją išskiria iš kitų. 2010-aisiais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje susibūrę džiazo studentai Simonas Šipavičius, Adas Gecevičius ir Paulius Vaškas beveik kiekvieną vakarą praleisdavo studijoje, ieškodami savo muzikinio veido, o jau po metų pradėjo drebinti Lietuvos festivalius.

2011-aisiais trijulė dalyvavo jaunųjų grupių konkurse Garažas, kuriame pelnė publikos simpatijų prizą, o iš Vilnius Jazz Young Power konkurso iškeliavo su Grand Prix diplomu. Netrukus saksofonu, gitara ir būgnais plakamas džiazo, pankroko, avangardo kokteilis sudomino režisierių Vidą Bareikį. Šis pakvietė grupę sukurti muziką savo teatro judėjimo No Theatre spektakliui Kovos klubas pagal Chucko Palahniuko knygą.
Šie kūriniai tapo pirmuoju grupės albumu, dabar jau labai vertinamu ir ieškomu muzikos kolekcininkų. Antroji grupės kompaktinė plokštelė, pavadinta tiesiog Sheep Got Waxed, pasirodė 2014-aisiais, ir buvo pristatyta smegenis taškančiu pasirodymu Vilniaus Menų spaustuvėje.

Pasirodymai Prancūzijoje (Cosmo Jazz festivalyje), Didžiojoje Britanijoje (Birmingamo džiazo ir bliuzo festivalyje), Estijoje, Rusijoje įrodė, kad kritikai neklydo – šią muziką nelengva „suvirškinti“, tačiau atvirai nusiteikusius melomanus ji įtraukia akimirksniu.

Grupės kūryba kupina laisvės, energijos, šiuolaikiškų, dažnai netikėtų, kartais nepatogių garso proveržių. Patys muzikantai tik pusiau juokais sako: geriau įsiklausius tikrai galima išgirsti vaškuojamos avelės verksmą.


Grįžti

Komentavimas išjungtas.