Archyvai
Ekspozicijų audiogidas
Informacinis rėmėjas
Draugai

Atidaryta fotomenininko Algimanto Žižiūno paroda „Mano vizijų moterys“

2016-09-19-a-ziziuno-paroda

Rugsėjo 19 d. Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta fotomenininko Algimanto Žižiūno paroda „Mano vizijų moterys“. Atidaryme dalyvavo parodos autorius, muzika renginį papuošė Eglė Juciūtė (fleita) ir Laurynas Čekelis (fortepijonas).

Šis meninių nuotraukų ciklas buvo kurtas maždaug nuo 1975 metų. Tai lietuviškos meninės fotografijos estetika.

Straipsnis apie parodos atidarymą

Apie autorių 

 

 

 

 

Fotomenininkas ALGIMANTAS ŽIŽIŪNAS gimė 1940 m. sausio 10 d. Kaune. 1963 m. baigė Kauno maisto pramonės technikumą, o 1965 m. įstojęs į Vilniaus universitetą studijuoti žurnalistiką, pradėjo dirbti Anykščių rajono laikraščio redakcijoje. 1970 metais persikėlė gyventi į Vilnių, dirbo įvairiose redakcijose ir leidyklose. Netrukus buvo priimtas į įsikūrusią Fotomenininkų, o vėliau ir į Žurnalistų sąjungą. Iki 2007 m. aktyviai dalyvavo žurnalistinėje veikloje, taip pat kaip fotomeno kūrėjas. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

Nuo 1977 m. kuria savo išmąstytą originalų fotoportretų ciklą „Veidai ir mintys“. Fotografas yra surengęs per trisdešimt šio ciklo fotoparodų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Tai Lietuvos žinomų žmonių ir svečių portretai. Fotografo prašomi, portretuojamieji šalia portreto užrašo credo apie savo profesiją, kūrybą, gyvenimą. Intensyviai dirbdamas, autorius sukaupė per 1500 fotolakštų. Ši kolekcija yra įrašyta į agentūros „Factum“ Lietuvos rekordų knygą, išleistą 2003 metais.

Daugiau skaitykite čia.


Grįžti

Komentavimas išjungtas.